0

Mai aias: mida teha mais aias ja viljapuuaias?

Kevadine viimane kuu on aednike jaoks kõige kiirem aeg. Just maikuus langeb enamik füüsiliselt raskeid töid. Tuleb üles kaevata voodeid, istutada palju istikuid, külvata uuesti köögivilju ja lilli ning teha kümneid muid kiireloomulisi töid. Et kõik õigeaegselt ära teha ja mitte midagi vahele jätta, oleme koostanud teile üksikasjaliku aia- ja viljapuuaiatööde kontrollnimekirja.

Mida peaksite maikuus marjaplatsil tegema?

Kaitske oma maasikaid maasikapõletiku lesta ja maasikaviljakärbse eest. Kasutage bioloogilisi preparaate, sest varsti ilmuvad viljad ja rasked kemikaalid jäävad lehtedesse, varrastesse ja viljadesse pikaks ajaks. Võite kasutada näiteks Fitovermi - see on mittetoksiline.

Hallituse ja laikude vastu võite pritsida põõsaid preparaatidega nagu Horus, Trichodermin või Fitosporin.

Ka vaarikad, sõstrad ja teised marjapõõsad vajavad kaitsvat töötlust. Maitsvad puuviljad ei meeldi mitte ainult inimestele, vaid ka kahjuritele. Seepärast käige pihustiga ringi ja kaitske põõsaid preparaatidega nagu Fitoverm, Acarine või muude põhjalike meetmetega.

Levitage Borophoska põõsa alla annuses 20 grammi 10 liitri vee kohta. Võite kasutada ka Magbor'i vastavalt tootja juhistele.

mida teha mais aias ja viljapuuaias?

Tööplaan puuviljaaias

Kandke kleepuvaid ribasid sipelgate ja kirvade vastu viljapuudel. See aitab vabaneda paljudest kahjuriprobleemidest. Võtke tükk linasest kotist, mähkige see kaks korda ümber tüve ja kinnitage kindlalt. Pange koti peale polüetüleenkiht ja seejärel kandke kile peale tõrva või puidutõrva. See kaitse takistab sipelgaid ja teisi maapealseid kahjureid üles ronimast.

Katke tüve ümber maapinnal olev ruum. Võite kasutada komposti, turvast, õlgi või muud mulda, mis hoiab niiskust ja on lisaks hea väetis.

Ärge unustage kaitsta oma puid koorikmardikate ja muude kahjurite eest. Võite kasutada selleks mõeldud spetsiaalseid preparaate, mis on väga tõhusad.

Istutage uusi viljapuusorte. Stabiilse ja rikkaliku saagi saamiseks peate laiendama oma viljapuuaeda ja istutama uusi, tootlikke sorte.

mida teha mais aias ja viljapuuaias?

Töötage lillepeenras

Istutage dahliasid ja gladioole voodisse. Nende jaoks on juba piisavalt soe.

Istutage üheaastaste lilletaimede seemikud mulda.

Väetage mitmeaastaseid õistaimi voodites. Kasutage kompleksväetisi, milles on ülekaalus lämmastik.

Jagage pune. Seda võib teha mai teisel poolel.

Külvake üheaastaste lillede seemned mulda. Valige need liigid, mida saab kasvatada ilma jagamata.

Väetage muru. Et muru saaks nautida lopsakamat rohelust, tuleb kevadel otse murule lämmastikväetist puistata. Need lahustuvad ja toitained jõuavad pinnasesse vihmaveega või kastmise ajal.

Võib tunduda, et mais ei ole aias ja peenardel töödel lõppu. Tuhandeid ülesandeid, mis tuleb õigeaegselt ära teha! Kuid ärge unustage ka enda eest hoolitseda. Selline intensiivne töö võib põhjustada seljavalu või vererõhu tõusu. Seepärast kohtle ennast nagu oma lemmiktaime aias. Hoolige, armastage ja andke endale puhkust! Sest aed peaks sind õnnelikuks tegema!

mida teha mais aias ja viljapuuaias?

Avaldatud: 06 mai 2024
Vaatamisi: 24
(Hääled: 0, Hinnangud: 0)
Jätke arvustus
Hinnang
Lisage üks või mitu faili