0

Kasvuhoone enne kevadist istutamist - ettevalmistus

Kasvuhoone ettevalmistamine enne kevadist istutamist: mida tuleb teha?

Kasvuhoone enne kevadist istutamist - ettevalmistus

Esimene samm kasvuhoone ettevalmistamisel kevadiseks istutamiseks on selle seisukorra põhjalik kontroll pärast talvitumist. Hea, kui puhastate sügisel, pärast koristamist. Kõik, mida peate tegema, on pesta kõik pinnad seebilahusega ja desinfitseerida maapind. Kui aga kasvuhoone on talvitunud määrdunult, tuleb teil viia läbi põhjalik, samm-sammuline puhastus.

Struktuuri terviklikkuse taastamine

Eemalda kasvuhoonest kõik mittevajalik: eelmisest hooajast jäänud tööriistad, rekvisiidid, sidumismaterjalid jms. Kontrollige raami detaile ja katet. Veenduge, et konstruktsioon on tugev ja kahjustusteta. Vajadusel teostada remont. Raami roostetanud metallosad tuleb kruntida, värvida ja töödelda vasksulfaadi lahusega. Puidust piirded tuleb puhastada seenest, desinfitseerida valgendiga ja lubjata (3-4 kg kustutatud lubi ämbri vee kohta). Töödelge plastosi fungitsiidiga. Kui komponentidel ilmnevad praod või lõhed, tuleb need asendada uutega.

Kasvuhoone enne kevadist istutamist - ettevalmistus

Puhastame kasvuhoone seest ja väljast

Enne märgpuhastuse alustamist pühkige pindadelt tolm, eemaldage kleepunud lehed, mustuse tükid ja muu praht. Nii on märgpuhastus lihtsam ja kiirem. Klaaskatete pesemiseks on kõige parem kasutada mikrokiust käsna ja tavalist pesuseepi. Valmistage tugev seebilahus ja töödelge esmalt sisemus ning seejärel väljast. Jätke vaht 10-15 minutiks peale ja loputage pihustist puhta veega.

Nüüd tuleb kõik puhtad pinnad desinfitseerida. Parim on kasutada orgaanilisi aineid (kemikaalid jätavad tulevaste istutuste tervisele kahjulikud jäljed). Pöörake erilist tähelepanu liitekohtadele ja ühendustele. Sinepipulbril, nõgese või kuuseokaste keedusel on head antiseptilised omadused. Need infusioonid on inimestele ja taimedele ohutud. Kastmisel püüdke peenraid mitte üle ujutada. Kui kasvuhoones oli eelmisel aastal palju kahjureid, siis lämmatage ruum tubakapelletitega (järgige rangelt pakendil olevaid juhiseid).

Mulla kultiveerimine kasvuala jaoks

Mullaharimisega saab alustada hetkest, mil see on kaevamiseks piisavalt soe. Protsessi kiirendamiseks kaetakse peenrad paksu lumekihiga - see küllastab maa niiskusega ja muudab pinnase kobedamaks ja painduvamaks.

Kasvuhoone mulda on soovitatav vahetada iga 3-4 aasta tagant. Taastamisvariandi puhul eemaldage 8-10 cm paksune pealmine kiht. Kui mulda on piisavalt, võib uue kihi peale kanda. Kardinaalse asendusega eemaldatakse 30-40 cm mulda ja asendatakse uue, toitva, kõrge huumusesisaldusega mullaga.

Kasvuhoone enne kevadist istutamist - ettevalmistus

Kolm ohutut viisi mulla desinfitseerimiseks

Kemikaalide kasutamine haiguste ja kahjurite vastu võib tulevaste istikute elujõulisust negatiivselt mõjutada. Pakume keskkonnasõbralikumaid meetodeid. Igal neist on oma plussid ja miinused.

  • Kuumtöötlus. Peenrad valatakse keeva veega üle (30 liitrit pinnase ruutmeetri kohta) ja kaetakse päevaks kilega. Protseduuri korratakse 2-3 korda. Puudus: sügavate mullakihtide puhul ei pruugi mõju olla piisav.
  • Bioloogiline töötlemine. Pinnas kaevatakse üles ja rikastatakse orgaanilise ainega. Sõltuvalt istutatavatest taimedest võib mulda lisada turvast, komposti, puidutuhka, lagunenud sõnnikut, vägiheina, kodulinnusõnnikut jne. Sellisel juhul ühendatakse töötlemine mulla struktuuri parandamise ja viljakuse suurendamisega. Protseduur viiakse läbi 3-4 nädalat enne istutamist.
  • Mehaaniline töötlemine. Pinnase pealmine 10-15 cm paksune kiht eemaldatakse, asemele valatakse valmis mullasegu, mille pakendilt on märgitud, et maa on haiguste ja kahjurite eest desinfitseeritud. See on kallis meetod, mis sobib ainult sügisel desinfitseeritud kasvuhoonetele.

Kui otsustate siiski kasutada valmiskemikaale, ärge mingil juhul ületage annust! Ja pidage meeles, et kõik desinfektsioonivahendid toimivad korralikult ainult soojal pinnasel. Mulla temperatuur peaks olema vähemalt 15 kraadi.

Aga kui kasvuhoone on valmis, võite lugeda kevadhooaeg avatuks! On aeg valida lemmikud, alustades traditsiooniliselt rohelistest ja köögiviljadest.

Avaldatud: 04 aprill 2023
Vaatamisi: 159
(Hääled: 0, Hinnangud: 0)
Jätke arvustus
Hinnang
Lisage üks või mitu faili